Eleanor a Park

Tak jsem po dlouhé době oprášila animaci. Občas neuškodí si připomenout, proč jste se rozhodli s něčím seknout, bylo to fajn, ale myslím, že si na chvíli zase dám pokoj. Ono je taky něco jiného animovat když máte čas, ale s čtyřměsíčním kojencem, když vás navíc tlačí termín…

IMG__0146

Normálně bych takový kšeft na začátku mateřské asi nebrala. Ale když jde o trailer na tak parádní knížku jako je Eleanor and Park, šla jsem do toho. Získala si mě totiž nádherná minimalistická a přitom všeříkající ilustrace na obálce a hned jsem dostala chuť ji rozhýbat. A knížka mě taky dostala, vypadalo to nejdřív jako milostný románek o teenagerech pro teenagery z prostředí osmdesátých let, ale nakonec je to pěkná depka, která se veze na módné vlně románů ve stylu Hvězdy nám nepřály. Skvěle napsaná depka vyprávěná z pohledů obou hlavních aktérů, které se někdy střídají ob pět stran, někdy ob pět slov. A i když už je vám …cet plus, vtáhne vás do sebe a budete si zas připadat jak na střední, ucítíte tu melancholii z prvního zakoukání a když si k tomu navíc pustíte soundtrack, který autorka Rainbow Rowell na svých stránkách vytvořila, ta melancholie se vás až do jara nepustí :)

http://rainbowrowell.com/blog/2013/03/eleanor-park-all-the-playlists-all-the-music/

A tady je mé veledílo, doufám že link z kanálu bux.cz bude chvíli fungovat. S animací samozřejmě spokojená nejsem, je vidět, že jsem to dlouho nedělala a asi zas dlouho dělat nebudu, anatomie v prostoru, timing, na to musíte mít střevo. Jen podotýkám, že já mám na svědomí jen tu kreslenou část, hrátky s 3D knížkou vytvořil šikovný Emil Krížka. Knížka vyšla v listopadu, tak už se těším, až se mi dostane do ruky, protože papír je pořád papír!