o mně

Narodila jsem se roku 1983 v Praze.

Velkou část dětství jsem strávila nad papíry s prsty neustále špinavými od fixek kreslením polidštěných zvířátek, komixů a obrázků k oblíbeným knížkám. Bohužel, v určitém věku už podobné čmárání nepůsobí úplně vhodně, zvlášť když člověk dospívá a měl by se věnovat důležitějším věcem jako například výběru budoucího povolání. U mne to bylo nasnadě – že chci ilustrovat knížky pro děti jsem věděla vlastně od dětství, zároveň mě lákal animovaný film. Doba strávená na Střední průmyslové škole grafické v Praze mě zformovala jako člověka, pomohla mi najít sebe sama. Naopak studium animace na Vyšší odborné škole v Písku a následně na FAMU mě posunulo profesně, odborně, pomohlo mi nejen dospět a ucelit můj styl, ale také zjistit, že to co, mne doopravdy táhne, jsou tištěná média – knížky a časopisy.

Dalo by se říct, že jsem tradicionalista. Studovala jsem v době, kdy do grafického a filmového průmyslu vstoupily počítače jako neodmyslitelná a nenahraditelná součást výroby. Spoustu věcí (a není to tak dávno!) jsme se ještě učili na koleni, za pochodu. Bez počítačů už jsme se nemohli obejít, ale zároveň jsme stále ještě spoustu věcí dělali ručně, za což jsem ale velmi vděčná. Mohla jsem si proto zkusit nejen spoustu grafických technik, ruční sazbu textu a tvorbu plakátů za pomoci nůžek a lepidla, točila jsem ruční papírkový film na filmovou surovinu a naučila se kreslenou animaci ručně na pauzáky. V současné době, kdy mne počítač živí a práci bez něj si nedovedu představit, má pro mě ruční práce stále neodmyslitelné kouzlo a tak, pokud mám tu možnost, při kreslení stále raději volím papír, tužku a akvarelové pastelky. Protože nedokonalost ruční kresby je něco naprosto jedinečného a nenahraditelného.

V červnu 2014 se mi narodila dcera Ema a v říjnu 2017 syn Filip.

Od roku 2015 pracuji na vlastní knize Svět plný svátků.

Studia:

2006 – 2010 Akademie múzických umění v Praze, fakulta Filmová a televizní, Katedra animované tvorby (bakalářské studium)
2003 – 2005 Soukromá vyšší odborná škola filmová v Písku s.r.o., obor Animace
1999 – 2003 Střední průmyslová škola grafická, obor Grafická úprava tiskovin

Realizované ilustrace:
Johanna Spyriová: Heidi (Knižní klub 2010)
Meg Cabotová: Holčičí pravidla 2 – Nová holka (Knižní klub 2011)
Meg Cabotová: Holčičí pravidla 3 – Kluci k zulíbání (Knižní klub 2011)
Jitka Římánková: Poznej svět s Betynkou (Burda Praha 2012)
Meg Cabotová: Holčičí pravidla 4 – Hurá na scénu! (Knižní klub 2012)
Meg Cabotová: Holčičí pravidla 5 – Velký třpytkový podraz (Knižní klub 2013)
Meg Cabotová: Holčičí pravidla 6 – Návštěva z minulosti (Knižní klub 2014
Veronika Matysová: Pavoučí příběhy (Grada 2014)
Veronika Matysová: Příběhy pavoučka Alfonse (Grada 2014)
Veronika Matysová: Poplach v Tabulkově (Knižní klub 2016)